Slovníček pojmů na dětskébazénky.cz

Co je dětský bazén, dětský bazének?

Dětské bazénky jsou skvělým řešením, pokud hledáte zábavu pro děti na zahradu nebo na terasu. Dětské bazénky se vyrábějí v nejrůznějších tvarech, barvách a provedeních. Dětské bazénky se vyrábějí s potiskem dětský hrdinů – typicky najdete bazénky se Šmouly, autíčky nebo jinými pohádkovými postavami. Dětské bazénky můžete pořídit kulaté, oválné nebo čtvercové. S dětským bazénem se snadno manipuluje, rychle ho nafouknete, vyfouknete nebo napustíte vodu. Vyfouknutý dětský bazén nezabere téměř žádný prostor, stačí ho stočit a schovat na suché místo.

Nafukovací lehátka do vody – rozdělení

Nafukovací lehátka do vody už nejsou vyráběna jen v jednom provedení. Na vodu si můžete vzít, jak klasické obdélníkové jednobarevné lehátko, tak speciální druhy. Na vodě můžete vidět lehátka ve tvaru jahody, melounu, ostrova, pizzy, nanuku, plameňáka nebo medvěda. Výhodou nafukovacího lehátka je jeho snadný přenos z místa na místo. Pro zjednodušení práce si můžete pořídit ruční nebo nášlapnou pumpičku.

Co je hrací centrum?

Hrací centrum je speciálně upraveným dětským bazénem. Nafukovací hrací centra mají již od výroby jako součást palmy, skluzavky, vodní sprchy, stříšky a jiné vodní atrakce. K vodnímu hracímu centru budete potřebovat přívod vody a rovnou plochu. Stejně jako pod bazének, dejte i pod hrací centrum vhodnou podložku. Díky podložce se Vám hrací centrum nepoškodí a déle vydrží. Hrací centra se vyrábějí jako velké ostrovy, hrady nebo třeba zámky.

Co je nafukovací ostrov?

Nafukovací ostrov je speciální velké nafukovací lehátko, na které se vleze více osob. Je to lehátko v kruhovém tvaru připomínající plovoucí ostrov. Na nafukovacím ostrovu tak můžete být i s dětmi nebo si na něm může hrát více dětí najednou. Na přehradě se můžete na nafukovacím ostrovu plavit nebo se jen tak opalovat. Hlavně u dětí jsou nafukovací ostrovy oblíbené.

Co je dětské koupací oblečení?

Dětské koupací oblečení je speciálně vyrobené oblečení vhodné na nošení do vody. Děti mají citlivou pokožku a mohou se rychle spálit. Jako skvělá prevence slouží právě vhodné koupací oblečení. Do koupacího oblečení můžeme zařadit koupací tričko do vody, čepici do vody, kraťasy nebo šortky do vody a boty do vody. Koupací oblečení se vyrábí z rychleschnoucích materiálů, nehrozí tedy, že by se dítě nějak nachladilo, když vyleze z vody ven. Na slunci je během chvíle zase suché.

Co je brouzdaliště pro děti?

Pod pojmem brouzdaliště pro děti si můžete představit malý dětský bazének s nízkou hladinou vody. Brouzdaliště jsou spíše vhodná pro osvěžení dítěte, nejsou určena na plavání. Brouzdaliště využívají především nejmenší děti. Výhodou je, že si můžete nafouknout brouzdaliště téměř kdekoliv, protože nezabere téměř žádné místo. Brouzdaliště si můžete vozit sebou, pokud jedete na zahradu ke kamarádům nebo k rodičům. Brouzdaliště se dá využít také jako bazének na opláchnutí nohou před vstupem do velkého bazénu.

Co jsou hračky do vody?

Hračky do vody představují ideální možnost, jak zabavit děti, a to nejen ve vodě. Mezi hračky do vody můžeme zařadit stříkací pistolky, vodní děla, lopatky, kyblíky, nafukovací míče, kruhy, nafukovací branky nebo plavací nudle. Dětské hračky můžete vzít dítěti, když vyrážíte na přehradu nebo do bazénu. Dětské hračky do vody se dají uschovat do speciálního batohy se síťkou. Voda může okapat a hračky rychleji uschnou. Dětské hračky do vody mohou děti ve většině případů využít také na pískovišti nebo jen tak na zahradě.

Co je UV krém pro děti?

UV krém pro děti je klasický UV krém na opalování. Je důležité chránit pokožku dětí. Pokožka dětí je velice náchylná na sluneční záření a může tak dost rychle dojít ke spáleninám nebo k nepříjemným vyrážkám. UV krémy pro děti volte s vysokým ochranným faktorem, ideální je zvolit krémy, které se jen tak snadno nespláchnou ve vodě. UV krémy pro děti se vyplatí koupit v lékárně nebo jiném specializovaném obchodě.

Co je vodní dělo?

Nevíte, jaký je rozdíl mezi stříkací pistolí a vodním dělem? Dětská vodní děla mají zcela odlišný způsob ovládání. U vodních pistolí se voda naplní do zásobníku a následně se pomocí kohoutku pistole vystřeluje ven. U vodního děla se voda nejprve pohybem k sobě natáhne dovnitř ústrojí a následně pohybem dopředu se vystříkne ven. Vodní děla stříkají větší vodní proud a rychleji se plní vodou. Dítě za Vámi nebude běhat, abyste mu vodní pistol naplnili, ale bude si hrát samostatně. Vodní dělo je skvělou hračkou, pokud má u bazénu ještě i stejně staré kamarády.

Co je dětská plavací deska?

Dětská plavací deska je v první řadě dobrá plavací pomůcka. Nejedno dítě se díky plavací desce naučilo v plavacích kurzech plavat. Plavací deska slouží pro dítě jako dobrá opora. Díky plavací desce se nebude dítě tolik bát a do vody se bude těšit. Plavací desky se ale dají využít také na odpočinek a relaxaci na vodní hladině. V případě kondičního plavání dětí jsou plavací desky dobrou pomůckou, která jim hodně pomůže. Plavací desky se vyrábějí různorodé a už to nejsou zdaleka jen obyčejné plavací desky, které znají starší lidé ze školy nebo z dětství.